I dalje je tata-mata: Van Persi pogađa, pobeđuje, bije, dobija crvene kartone (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 30.09.18. | 18:48

Fajenord posle mnogo muke i preokreta pobedili Vitese

Još jednom se potvrdilo da bez starca nema udarca. Robin van Persi doneo je Fajenordu pobedu na Viteseom od 2:1 u utakmici sedmog kola holandske Eredivizije.

Trenutak odluke bio je u 88. minutu kada je sjajno izveo slobodan udarac sa 25 metara i pogodio donji levi ugao gola gostiju. Ali, tu nije bio kraj Van Persijevom “performansu” na popularnom tiganju. U prvom minutu sudijske nadoknade na sredini terena, tačno ispred sudije, počistio je Maksa Klarka i dobio direktan crveni karton.

Mučio se gigant iz Roterdama, iako je imao igrača više na terenu od 63. minuta kada je direktan crveni dobio Tomas Bruns takođe zasluženo.

Ali, to nije bio jedini “crvendać” za Vitese, jer je ista sudbina snašla i Danila Dekija u četvrtom minutu sudijske nadoknade.

U prvom poluvremenu Vitese je bio bolji rival i poveo je preko Matusa Bera u 32. minutu. Tek u drugom poluvremenu Fajenord je zaigrao u skladu sa ulogom favorita i ofanzivniji pristup doneo mu je rezultat u 47. minutu kada je izjednačio Botegin.

HOLANDIJA 1 - 7. KOLO

Herenven - Den Hag 1:1 (1:1)