Energija vuče Sampdoriju, Zebre pale posle preokreta (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 16.01.21. | 22:51

Kandreva i Toregrosa poništili pogodak De Paula s početka drugog poluvremena - 2:1

Sampdorija oscilirala, ali ima energiju koja je drži na sredini tabele, prilično daleko od opasne zone. Ekipa Klaudija Ranijerija srušila je Udineze posle preokreta na Luiđi Ferarisu, a odlučujući pogodak bio je delo Ernesta Toregrose u 81. minutu - 2:1 (0:0).

Udinezeu nije bilo dovoljno ni to što je na početku drugog poluvremena poveo golom Rodriga de Paula. Ranijeri je okspresno reagovao, uvođenjem Torsbija, Toregrose i Keite doneo je ogromnu na sam teren, a sve se promenilo u 67. minutu kada je Rolando Mandragora neoprezno šutnuo Antonija Kandrevu u svom kaznenom prostoru, a vremešni vezista pogodio sa bele tačke.

To je bio jasan signal za nove nalete domaćina, što im se isplatilo u samom finišu. Tomazo Aguelo je odlično centrirao, a Toregrosa izuzetnim udarcem glavom postavio konačan rezultat utakmice.

U finišu utakmice šansu da postigne još jedan pogodak za domaći tim imao je Keita Balde, ali je ostalo 2:1.

Sampdoriji je ovo bila sedma pobeda u sezoni, a u sledećem kolu će pokušati da ostvari i osmi pošto gostuje indisponiranoj Parmi. Udineze će na svom terenu ugostiti neprijatnu Atalantu.