Crna nedelja za Stefana Mitrovića, Slimani ne može sam, Monako ima problem pozadi

Vreme čitanja: 2min | ned. 01.09.19. | 19:13

Kneževi i dalje bez pobede

U danu velikih transfera kada je Radamel Falkao otputovao u Istanbul na potpis ugovora sa Galatasarajom, a Žan Kevin Ogustan stigao na pozajmicu iz Lajpciga, Monako je shvatio da su mu pojačanje pre svega potrebna u odrbani.

Golovima Islama Slimanija, Monako je bio na pragu prve pobede u sezoni, ali ga je šuplja odbrana opet koštala. Kneževi su na gostovanju Strazburu odigrali 2:2.

Monako je poveo posle desetak minuta igre pošto je Islam Slimani na petercu sjajno reagovao na centrašut Želsona Martinsa. Bio mu je to drugi gol na dva meča od dolaska u Monako…

Strazbur je posle primljenog gola navailjvao napred., Stefan Mitrovič je u 27. minutu bio blizu izjednačenja kada je sjajno tukao glavom, ali je golman Lekom uspeo da spasi Monako. Ipak, nekoliko minuta kasnije je novajlija Maripan skrivio penal koji je Lala pretvorio u gol i izjednačenje.Samo minut posle izjednačenja, Strazbur je opet pao na kolena. Stefan Mitrović je napravio kardinalnu grešku i poklonio stopostotnu šansu Slimaniju koji je postigao drugi gol i najavio da se vraća u nekadašnju formu iz Sportinga. Baš loša nedelja za Mitrovića čliji autogol u Frankfurtu pre nekoliko dana je otvorio  vrata pobede Frankfurtu i plasman u Ligu Evrope.

Nastavio je Slimani da muči odbranu Strazbura, Mitrović je zaradio žuti karton zbog prekršaja na d njim, a Alžirac je u 81. minutu mogao sve da reši. Posle duplog pasa je pogodio prečku. Samo tri minuta kasnije je stigla kazna. Monakova odbrana je očajno reagovala, a Adrijen Tomason uhvatio volej koji je pretvorio u konalnih 2:2.

Monako posle četiri kola ima samo dva boda uz čak 10 primljenih golova…

FRANCUSKA 1 - 5. kolo

Mec - PSŽ 0:2 (0:2)