Baka i Ekambi za spas Viljareala i beg iz opasne zone (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 21.04.19. | 20:28

Važna pobeda Žute podmornice

Madrigal može da odahne – Karlos Baka i Karl Toko Ekambi obezbedili su pobedu za spas Viljareala i beg iz crvene zone! Opstanak još nije obezbeđen, ali makar se sada lakše diše. Viljareal je na svom stadionu savladao Leganes sa 2:1 (0:0), posle čega se oseća dah olakšanja...

Sada, kada više nema obaveza u Ligi Evrope Žuta podmornica maksimalno može da se posveti opstanku u španskoj eliti. Na tom putu zaustavljen je Leganes koji je u poslednja četiri kola izvukao osam od mogućih dvanaest bodova, što je timu iz predgrađa Madrida praktično obezbedio mesto u Primeri i naredne sezone.

Madrigal je posle 45 minuta drhtao, jer se rezultat na semaforu nije menjao. Ali, u nastavku se sve promenilo. Viljareal je nagazio papučicu za gas i vrlo brzo stigao do gola koji je otvorio utakmicu. Strelac je bio Karlos Baka posle odbitka nedugo po isteku prvog časa igre, a na ulasku u završnih deset minuta Santi Kazorla uspeo je da proigra Karl Toka Ekambija i donese Viljarealu krucijalnu prednost. Ipak, ni posle tog gola nije moglo bez drame. Nabil El Žar prepolovio je zaostatak Leganesa sa bele tačke u 87. minutu, ali to je bilo sve što su gosti mogli da pruže do kraja.

Viljareal sada ima četiri boda više od Valjadolida, koji je najbliži sigurnoj zoni, ali ga od iste dele dva boda.