Lajović prvi put u trećem kolu Australijan opena

Vreme čitanja: 2min | sre. 22.01.20. | 09:24

Mark Polmans pao u tri seta 6:2, 6:4, 6:3

Srpski teniser Dušan Lajović ostvario je najveći uspeh u svojoj karijeri kada je u pitanju Australijan open. On je zahvaljujući pobedi nad domaćim teniserom Markom Polmansom (6:2, 6:4, 6:3) stigo do trećeg kola grend slema u Melburnu i tako nadmašio dosadašnje rezultate. Četiri puta je stizao do drugog kola, a ovoga puta protivnik u trećem kolu biće mu Argentinac Dijego Švarcman.

Lajović je čitav posao odradio za 114 minuta igre, a protivnik je najveći otpor pružio u drugom setu. Međutim, za sve njegove nalete 27. teniser sveta je imao spreman odgovor, pa je tako stigao i do zaslužene pobede.

Srpski as je čitav meč odigrao bez izgubljenog servisa, što na najbolji način potvrđuje kvalitet njegove igre i izuzetno viskoko samopouzdanje. Sa druge strane Polmans je u prvom setu ostao bez svog servisa pri rezultatu 2:2, a ona i pri vođstvu Lajovića od 5:3, dok je u drugom neizvesnost trajala do rezultata 4:3, kada je nakon velike borbe Lajović uspeo da odbrani svoj set i dođe do ključnog vođstva u setu.

Mladi domaći teniser tada kao da je ostao bez snage, ali i samopouzdanja, pa je treći set bio identičan prvom, a srpski teniser rešio čitav posao za nešto više od pola sata igre.