Utešni derbi za kraj: Srbija i Crna Gora za peto mesto na Evropa kupu

Vreme čitanja: 1min | sub. 06.04.19. | 21:22

Izabranici Dejana Savića slomili Grke odličnom odbranom u drugom poluvremenu - 14:10

Vaterpolisti Srbije savladali su Grčku rezultatom 14:10 u utakmici doigravanja, pa će se za plasman na peto mesto boriti sa Crnom Gorom.

Delfini su meč rešili odličnom igrom u odbrani u drugom poluvremenu, a taj segment igre prestavljao je najveći problem za izabranike Dejana Savića u prve dve četvrtine, pa je na poluvremenu bilo 8:8.

Ipak, sve se promenilo u nastavku, kada je na videlu bila jasna razlika u kvalitetu između dva tima.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Filipović sa četiri gola, dok je tri postigao Duško Pijetlović. Kod Grka se tri puta u strelce upisao Gunas.

Crna Gora je nešto ranije, predvođena čevorostrukim strelcom Aleksandrom Ivovićem savladala Rusiju rezultatom 15:9.

Utakmica između Srbije i Crne Gore igra se u nedelju od 16.45.