Rusi kao Ivan Drago: Tukli Amere na njihovom terenu

Vreme čitanja: 1min | pon. 15.07.19. | 08:30

Baćuške drugi put uzastopno osvojile Ligu Nacija – 3:1

Kao nekada Ivan Drago! Tako deluju odbojkaši Rusije. Pomenuta selekcija drugi put uzastopno osvojila je Ligu Nacija, pošto je savladala SAD u Čikagu sa 3:1 (25:23, 20:25, 25:21, 25:20).

U vrlo izjednačenom meču, u kojem su odlučivali jači nervi, Rusija je manje oscilirala od rivala. Tačnije, Baćuške su jedini pad u igri imale u drugom setu, što su Amerikanci iskoristili da izjednače rezultat. Bilo je to sve od domaćina. Ili praktično sve.

Americi su imali prednost I u prvoj polovini trećeg seta, a onda su gosti pojačali gas. Napravili su preokret, poveli sa 2:1, a potom odigrali kada je bilo najpotrebnije – u četvrtom setu.

Šampione je predvodio Dmitri Volkov sa 17 osvojenih poena, tri manje dodao je Egor Kluika, a Ivan Jakovljev osvojio je 12.

Na drugoj strani, 20 poena osvojio je Tejlor Sander, a poen manje Met Anderson koji je proglašen za najkorisnijeg igrača završnog turnira.