Nastavlja se borba za finale

Vreme čitanja: 1min | pet. 12.04.19. | 13:45

Prva ekipa koja ostvari tri trijumfa u polufinalnoj seriji plej-ofa plasiraće se u finale

Odbojkašice Crvene zvezde dočekuju Železničar u trećem meču polufinalne serije plej-ofa BPŠ Superlige Srbije (petak, 18.00). Rezultat u seriji je 1:1.

Nakon što su prikazale odličnu igru i napravile čudesan preokret u prvom meču, crveno-bele su u drugom bile blede i neodlučne u završnicama setova, što su Lajkovčanke iskoristile da trijumfuju sa maksimalnih 3:0, po setovima 25:23, 25:20, 25:23.

Zvezda je u prvoj utakmici slavila sa 3:2 (25:20, 13:25, 21:25, 26:24, 15:10), iako su gošće imale vođstvo od 2:1 i tri vezane meč lopte u četvrtom setu. Crveno-bele odbojkašice su osvojile narednih pet poena, izjednačile, a onda u petom setu nokautirale rivala sa 15:10.

Duel u Lajkovcu je bio potpuno suprotan u odnosu na beogradski. Zvezdine dame su imale prednost u završnici prvog seta, a Železničar pravi preokret i dolazi do vođstva (25:23). U drugom je Zvezda uspela da sustigne veliku prednost domaćih, ali ne i da preokrene (25:20), dok je treći set bio nalik prvom. Zvezda je vodila do završnice, a Železničar ponovo pravi preokret i dolazi do pobede (25:23).

Odbojkašice Crvene zvezde će morati dosta da se pomuče, da iskoriste prednost domaćeg terena i pokušaju da posle treće utakmice ponovo dođu do vođstva u seriji.

Prva ekipa koja ostvari tri trijumfa u polufinalnoj seriji plej-ofa plasiraće se u finale. Drugi polufinalni par čine Jedinstvo (SP) i Vizura i u toj seriji je rezultat 1:1.