Milvoki kao maljem, Hjuston poveo protiv Jute (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 15.04.19. | 08:30

Baksi vodili 43 razlike protiv Detroita

Fantastičan početak napravio je Milvoki u plej-of seriji protiv Detroita. Najbolji tim Istočne konferencije imao je u jednom momentu 43 poena prednosti, ali se zadovoljio sa „samo“ 35 razlike – 121:86.

Sve je bilo rešeno već posle prve četvrtine, koju je Milvoki dobio sa 20 poena razlike – 38:18. Tolika razlika omogućila je da se 11 igrača Baksa nađe na terenu, pa ni Janis Adetokumpo nije morao da gazi punom snagom do kraja.

Grčki as je meč završio sa 24 poena i 17 skokova za 24 minuta igre. Džordž Hil je ubacio 16, a Erik Bledso 15 poena. Kod Detroita istakao se rezervista Luk Kenard sa 21 poenom.

Nije se ni Hjuston mnogo namučio da na svom terenu dobije prvi meč protiv Jute. Iako je prema prognozama ovo derbi Zapada, Rakete su oduvale Džezere sa 122:90.

U poslednju četvrtinu Hjuston je ušao sa 12 poena prednosti, ali je u tom finalnom kvartalu deklasirao goste.

Džejmsu Hardenu nedostajala su dva skoka za tripl-dabl (29 poena, 8 skokova, 10 asistencija), a Klint Kapela je upisao takođe dabl-dabl sa 16 poena i 12 skokova.

Džezerima nije svanulo dobro jutro, iako je Rudi Gober dao sve od sebe sa 22 poena i 12 skokova.

Iskoristio je i Boston prednost domaćeg terena furioznom igrom u trećoj i četvrtoj četvrtini. Gosti su imali sedam poena prednosti na poluvremenu, ali je na kraju bilo 84:74 za Kelte.

Domaćin je obrt napravio u trećoj četvrtini koju je dobio sa 26:8, dok je u završnom kvartalu meča razlika išla i do 20 poena (84:63).

Karji Irving i Markus Moris su postigli po 20 poena u pobedničkom sastavu, dok je Kori Džozef sa 14 bio najbolji u Indijani.

Poveo je i Portland protiv Oklahome u najneizvesnijoj utakmici večeri. Na 2:44 pre kraja bilo je 93:92 za domaćina, a na kraju 104:99 za 1:0 u seriji.

Dobili su Pioniri prvu četvrtinu sa čak 39:25, ali je ta razlika prepolovljena još do poluvremena, da bi u poslednjoj četvrtini usledila prava drama na terenu.

Demijan Lilard sa 30 poena predvodio je Portland, a pratili su ga Si Džej Mekalum sa 24 i Enes Kanter sa 20 poena i 18 skokova.

Kod Oklahome, Rasel Vestbruk je upisao novi tripl-dabl (24 poena, 10 skokova i 10 asistencija), dok je Pol Džordž stao na 26 poena i 10 skokova.