Fener se pomerio s mrtve tačke, Štimac eksplodirao i ubacio 21 poen

Vreme čitanja: 2min | pet. 22.11.19. | 22:43

PAO dobio Radonjićev Bajern u gostima

Molio je, preklinjao Željko Obradović svoje igrače da igraju odbranu, da se malo pokrenu, a izgleda da su oni rešili da mu te želje ispune. Fener se pomerio s mrtve tačke tako što je dobio Asvel u gostima s 88:72. Inače je to vrlo nezgodno gostovanje za mnoge ekipe. Tu su pali i Panatinaikos i Olimpijakos. Ne i Fener.

Sigurno najzaslužniji za to bio je srpski košarkaš Vladimir Štimac koji je večeras odigrao jako dobro - postigao je 21 poen i imao osam skokova, ukupnu valorizaciju od 27. Jedna od njegovih boljih evroligaških partija u karijeri. Rekord karijere je postavio igrajući za Efes kada je dao 22 poena Barseloni.

Fenerbahče je u ovu utakmicu ušao sa šest poraza na poslednjih 10 utakmica. Znamo i da odnos trenera Željka Obradovića i igrača nije baš najbolji. I na sve to su Kanarinci imali zakazano gostovanje Asvelu koji je poznat već sada po jako nezgodnom domaćem parketu. Preživeo je ipak Obradovićev tim.

I došao do treće pobede u sezoni Evrolige.

Ponovo je Fener krenuo stegnuto, ali je onda u drugoj četvrtini stisao papučicu za gas i na taj način stigao do vrlo bitne pobede. Može li Fener da se digne? Ima vremena, to je sigurno. Možda je ovaj duel protiv Asvela početak. Derik Vilijams je dodao 17 poena, a Nikola Kalinić šest.

Bajern je dočekao Panatinaikos koji nije večeras vodio Rik Pitino već Georgios Vovoras, a Zeleni su u Minhenu slavili s 87:75 protiv ekipe Dejana Radonjića.

Domaći sastav je dosta bolje počeo, dobio prvu četvrtinu, ali i potom pao u igri i dopustio Zelenima da ubace čak 29 poena u trećoj deonici što je vrlo nesvojstveno ekipama koje vodi Radonjić, a koje su poznate po snažnoj defanzivi.

Jednostavno, Panatinaikos je imao više raspoloženih igrača, a Atinjane su predvodili Dešon Tomas (14p), Tajris Rajs (13p), Džimer Fredet (10p), Nik Kalates (12p, 7sk, 5as), Janis Papapetru (11p) i Konstantinos Mitoglu (11p, 6sk)

Kod Bajerna je Pol Cipser ubacio 23 poena, Greg Monro je dodao 15, a Vladimir Lučić sedam poena.