""
""

Budućnost će što pre hteti da zaboravi put u Španiju: Posle prtljaga, Podgoričani izgubili i utakmicu

Vreme čitanja: 2min | sre. 14.01.15. | 23:13

Podgoričani posle gubitka prtljaga tokom putovanja u Španiju doživeli ubedljiv poraz u Las Palmasu i sada su poslednji na tabeli

Košarkaši Budućnosti prvo su ostali bez prtljaga na putu za Španiju, a zatim i bez pobede u duelu sa Gran Kanarijom u drugom kolu Last 32 faze Evrokupa. Španski tim ubedljivo je na svom terenu pobedio Podgoričane sa 92:69 i upisao drugi poraz u ovoj fazi takmičenja.

Podgoričani su večeras u Las Palmasu, zbog pomenutog malera sa prtljagom, nastupili u rezervnoj garnituri Gran Kanarije. Dobro su se gosti držali u prvom poluvremenu, ali je onda u nastavku sve krenulo po zlu.

Gran Kanarija je definitivno pitanje pobednika rešila u trećoj četvrtini, pošto je u ovom periodu došla do 22 poena prednosti, a Budućnost nija imala snage da se vrati u život.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Kajl Kjurik sa 19 poena. U ekipi Budućnosti Darko Planinić je ubacio 18, a Omar Kuk 12 poena.

Podgorička ekipa će u trećem kolu, 21. januara, ugostiti Dinamo Sasari.