""

Borac MOZZART Sport vrlo blizu od Superlige

Vreme čitanja: 2min | sub. 15.03.14. | 21:05

Čačani savladali Smederevo

Košarkaši Borac MOZZART Sporta savladali su Smederevo i uknjižili važne bodove u borbi za plasman u Superligu. Kod pobednika najveći broj poena dali su Pantić i Dumić, dok je kod Smedereva najefikasniji bio Jaramaz sa 17 poena.

Smederevo je vodilo tokom većeg dela prve četvrtine, ali poenima Nemanje Protića, Borac MOZZART Sport je u sedmom minutu uspeo da preokrene rezultat. Do kraja prvog kvartala Filip Dumić je postigao dve trojke, pa je prvih deset minuta završeno bez pobednika (21:21).

Mali broj poena, na obe strane, obeležio je drugi kvartal. Domaći su uglavnom imali suficit od šest poena (33:27). Čačani su na odmor otišli sa šest poena viška (37:31). U prvih 20 minuta niko od igrača nije zabeležio dvocifreni učinak, domaći su dali pet, a gosti dve trojke. Čačani su bili bolji i u skok igri 20:13.

Početkom drugog poluvremena prvi sa dvocifrenim učinkom bio je Mladen Pantić, a ubrzo su domaći došli do dvocifrene razlike (41:31, 43:31). Kako je odmicala treća četvrtina prednost izabranika Raška Bojića se uvećavala i stigla do 19 poena (54:35). Treći kvartal obeležili su Pantić i Dumić koji je upisao nove trojke.

U poslednjoj četvrtini gosti su u par navrata uspeli da razliku svedu ispod deset poena, ali Borac se nije dao iznenaditi i ponovo je uvećao svoju prednost. To je bila prilika da Raško Bojić šansu da i mlađim igračima.

Borac MOZZART Sport je dao devet trojki, Dumić pet, a gosti su pogodili sedam poena van linije 6,75.

U narednom kolu igra se veliki derbi koji će puno toga odlučiti sastaju se OKK Beograd i Borac.