Bobi ubacio 13 poena za 15 minuta, Bruklinu brejk u Filadelfiji (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 13.04.19. | 23:31

Netsi ubedljivo dobili prvi meč plej-ofa - 111:102

Prvi meč plej-ofa na Istoku i odmah iznenađenje. Bruklin je gostovao Filadelfiji i uspeo je da dođe do brejka rezultatom 111:102. Dakle, Netsi su prvi udarili i sada imaju prednost u seriji od 1:0. Fantastičan meč za taj tim i neočekivano slab za Seventisikserse.

Bruklin je već u prvoj četvrtini pokazao da je došao da uzme brejk, a to mu je uspelo pa je posle 12 minuta vodio sa 31:22. Sa tom zalihom Netsi su do kraja držali prednost i održali je sve do samog kraja utakmice.

Boban Marjanović je igrao 15 minuta i 23 sekunde, a za to vreme dao je 13 poena, imao tri skoka, četiri asistencije, jednu ukradenu loptu i jednu blokadu. Iz igre je šutirao 5/7 što je 71%. Ovoga puta nije šutirao za tri poena, a sa linije za slobodna bacanja gađao je 3/4.

Može se reći da je Bobi bio odličan u odnosu na vreme koje je proveo na parketu, mada treba dodati i da je imao probleme u odbrani da sačuva niže i brže protivničke igrače.

Kod Filadelfije je najbolji bio Džimi Batler koji je dao čak 36 poena, a imao je i devet skokova, dve ukradene lopte i dve blokade. Džoel Embid je dao 22 poena i imao 15 skokova. Opasan igrač, zato i jeste Marjanovićeva minutaža ograničena.

Ipak, Bruklin je imao više raspoloženih igrača. Najefikasniji na utakmici bio je Danđelo Rasel sa 26 poena, tri skoka i četiri asistencije. Karis Levert je dodao 23 poena, a Spenser Dinvidi je dodao 18 poena. Sa 13 poena Džoa Herisa jasno je zašto je Bruklin dobio duel. Netsi su gađali za tri poena 11/26 i to je bio bitan faktor.

Drugi meč na programu je u noći između ponedeljka i utorka, a Filadelfija će ponovo biti domaćin.