VBA do pobede posle sumnjivog penala u 89. minutu

Vreme čitanja: 2min | pon. 02.12.19. | 22:44

Preston nije izdržao - 0:1 (0:0)

Preston je dočekao VBA u meču koji su mnogi očekivalo utakmica je završena rezultatom 0:1 (0:0) tako što je Edvards iznudio sumnjiv penal koji je u 89. minutu realizovao Ostin. Klasičan meč bez nekih preterano dobrih šansi sve do samog kraja kada je jedna sudijska odluka presudila u korist gostiju. VBA može da bude presrećan kako se sve odigralo. Fer je reći da je u ovoj utakmici 0:0 bio možda i najpravedniji rezultat jer je pitanje da li je penal stvarno postojao. Ali, VBA je pronašao način da dođe do sva tri.

Preston je visoko pozicioniran u borbi za plej-of i nema poraz kod kuće ove sezone. Ambiciozni domaćin želeo je da se vrati na pravi put posle prošlonedeljnog kiksa u Derbiju od Ovnova i ubedljivog poraza na gostovanju Halu. Sve je ukazivalo da ćemo gledati tvrd meč i tako se i desilo.

VBA je pre ove utakmice imao tri vezane pobede nad Prestonom na poslednje tri međusobne utakmice. Sada je samo nadogradio tu seriju.

Generalno, nije bilo ni previše šansi. U prvom poluvremenu su se dve istakle.

U 22. minutu Nejtan Ferguson nije iskoristio veliku šansu za goste! Navijači su već počeli da slave nakon što je posle sjajne solo akcije pucao sa ivice šesnaesterca. Lopta je išla pod prečku, ali mu je Deklan Rud neverovatno odbranio šut.

Deset minuta kasnije Kajl Bartli je ispratio centaršut iz slobodnjaka i odmah pucao iz blizine malo pored leve stative. I tu je VBA bio blizu pogotka. Ali ga nije postigao. To je bila priča gostiju sve do kraja susreta kada je rezervista Edvards oboren, a sudija pokazao na belu tačku.

Brentford - Luton 7:0 (5:0)
/Mbuemo 6, Votkins 29, Jansen 33, Da Silva 40, 45+3, 87. penal, Benrama 71. penal/

Bristol Siti - Hadersfild 5:2 (4:1)
/Braunhil 11, Kongolo 30. autogol, Elijason 36, Vilijams 40, Vajman 49 - Aern-Grant 35, Bakunja 57/

Derbi - KPR 1:1 (1:1)