Tijago Galjardo (Reuters)

Tijago Galjardo rešeta kao nekad, Fortaleza pred više od 60.000 ljudi zgromila Urugvajce

Vreme čitanja: 2min | pet. 03.03.23. | 03:36

Dalje ide i Miljonarios

Brazilski klubovi već gofinama dominiraju u Kopa Libertadores, a i ove godine će tamo biti najmasovniji. Pored šest direktnih učesnika, još dva su u kvalifikacijama došla do poslednje prepreke. Posle Atletiko Mineira, u plej-of za plasman u elitno takmičenje je večeras stigla i Fortaleza.

Tim Huana Pabla Vojvode je večeras u revanš meču drugog kola kvalifikacija deklasirao urugvajski Deportivo Maldonado 4:0 i posle 0:0 u prvom meču zakazao dvomeč sa paragvajskim Serom Portenjom. Ko prođe dalje, ide u grupnu fazu Libertadoresa.

Na krcatom Kastelao stadionu pred više od 60.000 ljudi, Fortaleza je rasturila urugvajskog autsajdera i na dobrom je putu da po drugi put u klupskoj istoriji zaigra u elitnom takmičenju.

Od prvog minuta je to bila igra mačke i miše. Dva puta su domaći pogađali stativu, promašili još jedan stopostotni zicer da bi napokon u petom minutu nadokande prvog poluvremena iskusni Tijago Galjardo našao put do mreže. Nekada ubitačni golgeter Internasionala i drugi strelac brazilskog šampionata se nije proslavio u španskoj Selti prošle sezone ali sada je opet u velikoj formi. Bio mu je ovo sedmi gol na poslednjih 10 mečeva u svim takmičenjima.

Dominirali su Brazilci i u drugom poluvremenu, stvarali šanse i tek u poslednjih desetak minuta meča sa tri gola napunili mrežu gostiju. Fortaleza u velikoj formi ide na megdan paragvajskom velikanu u borbi za plasman u Kopa Libertadores.

Do poslednje prepreke u kvalifikacijama je stigao i kolumbijski Miljonarios koji je u Bogoti preokrenuo protiv ekvadorskog Univerzidad Katolike, slavio 2:1 i posle 0:0 u prvom meču se plasirao u plej-of. Tamo ga čeka mnogo teža prepreka – Atletiko Mineiro.