Split osramoćen u 96. minutu! Maltežani spektakularnim golovima izbacili Hajduk nasred Poljuda! (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | čet. 18.07.19. | 22:02

Ponižavajuće izdanje Bilih

Nije gotovo dok sudija ne odsvira kraj, ali Splićani kao da su u revanšu sa Gzirom junajted zaboravili na to nepisano fudbalsko pravilo, pa je oko 20.000 ljudi na Poljudu istrpelo neviđeno poniženje. Hajduk je posle pobede od 2:0 na Malti i vođstva od 1:0 u revanšu dopustio sebi da nosevima zapara oblake nad Dalmacijom, primi tri komada i ispadne već u prvom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope – 1:3 za Gziru!

Apsolutni junak meča bio je Ben Hamed Kone, 31-godišnji napadač iz Obale Slonovače, koji se tokom cele karijere motao po ispod prosečnim klubovima poput sofijske Slavije, Voluntarija, Feronikelija, Nojšatela i ostalih timova čiji renome ne može ni da priđe Hajdukovom.

Ali posle tog ranog gola Libanca Basela Žradija za 1:0, Bili su verovatno već počeli da razmišljaju gde će posle utakmice uz piće da proslave pobedu. Umesto toga, verovatno će narednih dana izbegavati da izađu na ulicu, pošto ih je vrlo liminitara ekipa Gzire osramotila na Poljudu, iako u prvom poluvremenu ni Gzira nije odavala utisak ekipe koja bi mogla makar da zapreti Hajduku.

Međutim, nisu ni gosti sa Malte doputovali u Dalmaciju samo da bi prošetali Dioklecijanovom palatom. Kad im se prilika ukazala potrudili su se da zakuvaju. Prvo je Žeferson u skoku bio viši od trojice Hajdukovih igrača i glavom pogodio za 1:0, da bi muk na Poljudu zavladao u 69. minutu kada je Ben Hamed Kone akrobatskim makazicama postigao jedan od najatraktivnijh golova prvog kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

Domaća publika u grču. Srećom po hrvatskog predstavnika, u grču i fudbaleri Gzire. Grču od umora. Jednostavno, Maltežani nisu ekipa koja bi mogla da odigra 90 minuta iole ozbiljnog fudbala, pa su posle tog drugog gola, kad se očekivalo da će krenuti na sve ili ništa, jedva uspevali da ostanu na nogama. Od Hajduka se ipak očekivala nekakva reakcija, bilo je čak i prilika da se drugim golom otkloni svaka dilemma oko prolaza dalje, ali kao da ni Splićani nisu znali šta im je činiti. Ni napred. Ni skoz pozadi. Tako neodlučni morali su da budu kažnjeni.

Ben Hamed Kome u ŠESTOM minutu sudijske nadoknade! Još jedan fenomenalan gol. I istorijska bruka Hajduka. Sramota.

LIGA EVROPE, KVALIFIKACIJE - 1. KOLO (REVANŠ MEČEVI)

Banants - Čukarički 0:5 (0:2) /prvi meč 0:3/
KI Klaksvik - Riteriai 0:0 /prvi meč 1:1/
OFK Titograd - CSKA Sofija 0:0   /prvi meč 0:4/

Čikura - Fola Eš 2:1 (1:0)  /prvi meč 2:1/

Tobol  - Ženes Eš  1:1 (1:0) /prvi meč 0:0/
Kajrat - Široki Brijeg  2:1 (0:0) /prvi meč 2:1/
Makedonija ĐP - Alaškert  0:3 (0:1) /prvi meč 1:3/
Teuta – Ventspils  1:0 (0:0) /prvi meč 0:3/