Šou Alibeka! Bekali će da bljuje munje i gromove, FCSB se samoubio protiv Astre (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 29.06.20. | 21:18

Sada visi i Evropa

Do pre dve nedelje, FSCB se nadao da će sa Klužom voditi šampionsku trki i da će prekinuti dvogodišnju vladavinu ljutog rivala iz Transilvanije. A sada?

Sada se nekadašnja Steaua bori za plasman u Evropu koji joj debelo visi posle večerašnjeg fudbalskog samoubistva u gostima kod Astre Đurđu. FSCB je posle pola sata igre vodio 2:0, ali ga je na kraju dotukao njihov bivši igrač Denis Alibek i doneo veliki preokret domaćinu za konačnih 3:2. Možemo samo da zamislimo dozu besa i gorčine koju će narednih dana sipati kontroverzni gazda FSCB-a Điđi Bekali po rumunskim medijima…

Večerašnjim porazom od Astre, FSCB je pao na četvrto mesto na tabeli. S tim što mu za vratom duva i Botošani sa istim brojem bodova. Olakšavajuća okolnost za FSCB je što ima overen plasman u finale Kupa Rumunije gde ga čeka Sepsi i osvajanje trofeja mu garantuje plasman u kvalifikacije za Ligu Evrope. Ali ako izgubi od Sepsija u finalu, onda mu Evropu garantuje samo plasman među tri najbolja u prvenstvu. A to je u ovom trenutku, pet kola pre kraja, pod velikim znakom pitanja…

FCSB je večeras zasluženo poveo u 18. minutu posle duplog pasa Popeskua i Mana, da bi desetak minuta kasnije talentovani Man podebljao na 2:0 prelepim udarcem sa 15 metara. Delovalo je da gosti imaju pobedu u džepu, ali je kontroverzni Denis Alibek u 36. minutu vratio Astru u igru golom glavom iz peterca posle centaršuta Radunovića. Kod ovog gola se videlo koliko timu iz Bukurešta nedostaje suspendovani Bogdan Planić

Domači su Alibekovim golom dobili krila da napadnu u drugom poluvremenu i počelo je da seva oko gola gostiju. Izjednačenje bilo neminovno i došlo je u 52. minutu posle lepe asistencije Alibeka za Seta. Nastavila je Astra da napada i u 80. minutu preko sjajnog Alibeka stigla do potpunog preokreta. Opet je umakao defanzivcima iz Bukurešta i sjajnom završnicom preokrenuo na 3:2. Imao je FCSB šansu za bod u 94. minutu, ali je Astrin golman Lazar fantastičnom paradom izvadio Tanaseov slobodnjak ispod prečke.