Porto ne da Benfiki da se odlepi (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | pon. 02.12.19. | 23:44

Lep gol Ze Luisa

Sporting i Familikao su posustali, Porto jedini prati Benfiku. Zmajevi su večeras u poslednjem meču 12. kola lako dobili Pasoš Fereiru (2:0) na svom terenu i ponovo prišli najvećem rivalu na samo dva boda zaostatka.

Domaći su odigrali koliko je bilo potrebno da utakmicu rutinski reše u svoju korist. Prvi gol dali su na vreme, onda "udavili" utakmicu, da bi sve dileme oko pobednika rešili 15 minuta pre kraja, drugim pogotkom.

Mladi Mamadu Ndiaje postigao je pogodak za 1:0 u 18. minutu. Aleks Teljes je lepo podigao iz kornera, a 22-godišnji napadač najviše skočio u šesnaestercu i glavom smestio loptu u mrežu. Drugi gol delo je rezerviste Ze Luisa koji je u igru ušao još u prvom poluvremenu usled povrede Vensana Abubarakara. To je ujedno bio i najlepši momenat na utakmici. Momak sa Zelenortskih Ostrva pogodio je makazicama i ponovo na asistenciju Teljesa...

PORTUGALIJA 1 - 12. KOLO

Santa Klara - Boavista 1:2 (0:2)