Poketino odlučuje, Kejn je spreman
Vreme čitanja: 2min | sub. 23.02.19. | 11:41
Strateg Totenhema donosi odluku hoće li odmah da baci u vatru najboljeg igrača
Posle vikenda pauze zbog odigravanja FA kupa, vratila nam se Premijer liga. U prvoj utakmici subotnjeg programa Barnli će da ugosti Totenhem, koji je ponovo u odličnom nizu. Ostvarili su Sparsi četiri uzastopne pobede, a poslednja je bila ubedljiva protiv Dortmunda (3:0) pre deset dana.
Razlika u kvalitetu kao i u plasmanu Klaretsa i Pevaca je ogromna, ali bi ovo ipak mogao da bude zanimljiv duel 27. kola. Barnli ima samo tri boda više od zone ispadanja, međutim, u vrlo dobroj je formi i dugo nije izgubio u prvenstvu. Totenhem je čvrsto treći i još nije ispao iz borbe za titulu. U prvom delu sezone tim iz Londona je slavio 1:0.
Izabrane vesti
Bio je Barnli ove sezone i u zoni ispadanja, pa čak i na poslednjem mestu na tabeli, ali je sada iznad crte. Izborili su se momci Šona Dajša za to serijom od sedam ligaških mečeva bez poraza i poslednji put su izgubili još krajem decembra. Serija je počela sa tri pobede, zatim su tri puta remizirali i onda opet trijumf u prošlom kolu. Savladali su Brajton u gostima sa 3:1 i tako se s njima bodovno izjednačili, a blistao je napadač Vud sa dva pogotka. Igrali su u istom sastavu kao protiv Sautemptona i trener Dajš nije u toku meča napravio nijednu promenu. Sada opet počinje ista postava, barem prema najavama sa Ostrva.
Pošto je ispao iz oba kup takmičenja, Totenhem je nanizao četiri pobede, od čega tri u prvenstvu. Imali su izabranici Maurisija Poketina jedan period kada su uglavnom pobeđivali minimalno i uz dosta problema, a trijumf u Ligi šampiona nad Dortmundom sa 3:0 najavljuje da se vraćaju u pravu formu. Imaju praktično rešenu situaciju oko plasmana u četvrtfinale najkvalitetnijeg kontinentalnog takmičenja, a nisu se još odrekli ni borbe za šampionsku krunu u Engleskoj. Totenhem je odmoran, a na teren bi danas mogao da se vrati Hari Kejn, čiji oporavak od povrede je prošao mnogo brže od očekivanog. Pod upitnikom je nastup Delea Alija.
Vreme | RB | Liga | Meč | Tip | Kvota |
---|---|---|---|---|---|
Sub 13:30 | 2003 | ENG 1 | Burnley - Tottenham | ki 2 | 1,70 |
Ukupna kvota1,70
|
Premijer liga, 27. kolo
Petak
Vest Hem - Fulam 3:1 (2:1)
/Čičarito 28, Diop 40, Antonio 90 – Babel 3/
Kardif - Votford 1:5 (0:1)
/Bamba 82 – Deulofeu 18, 61, 63, Dini 73, 90/
Subota
13.30: (5,20) Barnli (3,70) Totenhem (2,55)
16.00: (2,75) Bornmut (3,10) Vulverhempton (2,70)
16.00: (1,80) Njukasl (3,40) Hadersfild (5,00)
18.30: (2,30) Lester (3,20) Kristal Palas (3,25)
Nedelja
15.05: (1,50) Arsenal (4,30) Sautempton (6,50)
15.05: (2,95) Mančester Junajted (3,35) Liverpul (2,40)
* Kvote su podložne promenama
Foto: Reuters