©AFP
©AFP

Pade kamen sa srca i Tadiću i Ajaksu, prekinut niz od četiri meča bez pobede (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 08.10.22. | 18:48

Srpski as je bio hladnokrvan iz jedanaesterca u 17. minutu, koji je iznudio Stiven Berhujs, kod čijeg je driblinga Brajan Plat zaustavio loptu rukom

Dogodilo se ono što je najvažnije za Ajaks nakon serije od četiri meča bez pobede u svim takmičenjima. Ekipa Alfreda Šrudera je osvojila tri boda na gostovanju u Volendamu i ponovo preuzela čelo tabele, uz utakmicu više od AZ Alkmara - 4:2 (2:0).

Kopljanici su imali višestruku korist iz današnjeg meča. Pobedom i povratkom na lidersku poziciju poradili su na izgubljenom samopouzdanju, a kapiten Dušan Tadić je konačno postigao prvenac u ovoj sezoni. Srpski as je bio hladnokrvan iz jedanaesterca u 17. minutu, koji je iznudio Stiven Berhujs, kod čijeg je driblinga Brajan Plat zaustavio loptu rukom. Pre izvođenja jedanaesterca jasno se na Tadićevom licu videlo koliko mu je važno da zatrese mrežu mladog Filipa Stankovića, ali je uspeo, posle čega mu je pao kamen sa srca.

Delovalo je da će Ajaks bez problema stići do lagane i ubedljive pobede, pošto je posle golova Besija i Brobija u 64. minutu vodio sa 3:0. Ipak, Šruderov tim je potpuno nejasno prošao kroz krizu u završnici meča, omogućivši domaćinu da se vrati u život golovima Zefujka i Ejtinga. Ipak, svaku dilemu i tačku na zasluženo slavlje Kopljanika stavio je Dejvi Klasen u šestom minutu nadoknade, posle asistencije Fransiska Konseisaa.

Dušan Tadić je na dosadašnjih osam utakmica Eredivizije imao osam asistencija, ali je promena pozicije, odnosno odlazak na levo krilo, uticala na efikasnost, pa se srpski reprezentativac našao na udaru kritika na početku sezone. Ipak, i tome je došao kraj, a Šruder mu je dao i malo predaha, pošto ga je zamenio već u 61. minutu i na teren uveo Klasena.

Ajaks u sredu gostuje u Napulju, gde će morati da se iskupi svojim navijačima za katastrofu od pre nekoliko dana, a onda na svom terenu dočekuje Ekscelzior.