Radost igrača Dinama

Moćni Dinamo šamarao Atalantu, Siti peške kroz Ukrajinu, Juventus prokockao 2:0 u Madridu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sre. 18.09.19. | 22:53

Zagrepčani su apsolutni hit večeri u Ligi šampiona

Dinamo iz Zagreba je apsolutni hit večeri u Ligi šampiona. Najskuplji tim na Balkanu očitao je lekciju Atalanti na otvaranju jeseni u najelitnijem takmičenju i ubedljivim trijumfom od 4:0 istakao ambicije da dočeka proleće u među elitom. Fantastičnih prvih 45 minuta momaka Nenada Bjelice podgle su lestvicu očekivanja kod fanova Modrih.

Dinamo je poznat kao tim koji se muči u grupnoj fazi i uglavnom pati, ali je večeras pokazao da bi ove godine moglo sve da se poromeni. Heroj veličanstvenog trijumfa Zagrepčana je Mislav Oršić. Ofanzivni fudbaler Modrih uspeo je da zaseni prve napadačke zvezde tima sa Maksimira Petkovića i Olma i postigao het-trik koji se nadovezao na vodeći pogodak Leovca iz desetog minuta.

Atalanta je probala u nastavku da popravi utisak, napadala otvoreno i konkretno, ali je treći gol Oršića u 68. minutu definitivno označio kraj neslavnog debija italijanskog tima u Ligi šampiona. I rapsodiju novog Dinama.

Ubedljiva pobeda nad Atalantom omogućila je Dinamu i da se nađe čak na liderskoj poziciji u grupi C i to ispred Mančester Sitija koji se prošetao kroz Ukrajinu. Građani su savladali Šahtjor sa 3:0 golovima Mareza, Gundogana i Gabrijela Žezusa u meču u kojem je Pep Gvardiola odmorio Rahima Sterlinga i Serhija Aguera čiji nastup na ovoj utakmici nije bio ni potreban.

U jednom od derbija večeri u Madridu, Juventus je sačekao da se Atletiko izduva u prvom poluvremenu i onda ga surovo kaznio sa dva majstroska udarca Kvadrada i Matudija kojima je stigao do 2:0 u 65. Ipak, uporni tim Čola Simeonea nije želeo da se preda, prvo je Stefan Savić smanjio u 70. minutu, a bod Jorgandžijama doneo je posle kornera i nebeskog skoka Meksikanac Ektor Erera u 90.

I u ovoj grupi posle prvog kola imamo iznenađujućeg lidera na tabeli, a to je Lokomotiva iz Moskve koja je kao gost porazila Bajer iz Leverkuzena sa 2:1.