Nemoćan: Milan Lukač

Lukač i Ahisar potonuli na dno

Vreme čitanja: 2min | pon. 15.04.19. | 20:56

Erzurum slavio u derbiju fenjeraša sa 2:1

Nagomilani loši rezultati dospeli su na naplatu večeras za fudbalera Ahisara i Milana Lukača koji su pali na poslednje mesto na tabeli turskog šampionata. Oni su poraženi od Erzuruma na gostovanju sa 2:1, čime su preuzeli fenjer posle 28 odigranih utakmica.

A ništa nije slutilo da će tako biti, posebno nakon što je u 61. minutu nekadašnji našadač Brajtona i Fajenorda Elvis Manu pogodio mrežu domaćina i doneo vođtsvo Ahisaru. Ipak, u nastavku je Erzurum zaigrao znatno bolje i za samo četiri minuta poptuno preokrenuo rezultat.

Ibrahim Akdag i Žil Sunu pogodili su mrežu Lukača u 73. i 77. minutu i tako trasirali svom timu put ka trijumfu, prvom posle ravno dva meseca. Probali su gosti u nadoknadi da se domognu barem boda, srpski golman je čak trčao i na korner pred golom Erzuruma, ali je rezultat ostao nepromenjen.

Bez obzira na ovaj rezultat oba tima nemaju preterano razloga ni za slavlje i tugu. Trka za opstanak nije ni izgubljena ni dobijena, a od bezbedne zone Urzurum dele tri, a Ahisar četiri boda, pa nas očekuje uzbudljiv finiš u Turskoj ne samo u borbi za titulu.

TURSKA 1 - 28. kolo

Bursa - Trabzon 0:1 (0:0)