Lorijan je ozbiljan i želi u Ligu 1

Vreme čitanja: 2min | pon. 03.09.18. | 08:00

Mikael Landro posložio redove, pa je njegov tim, uz Mec, jedini neporažen u dosadašnjem toku francuske Lige 2

Mec je neporažen posle šest rundi, a da li i Lorijan može do tog podviga saznaćemo večeras kada mu na noge bude došao novajlija Grenobl. Radi se o poslednjem meču 6. kola francuske Lige 2. Poslednji okršaj ovih rivala desio se pre osam godina u najjačem rangu.

U međuvremenu je Lorijan još neko vreme proveo u Ligi 1, dok mu je ovo tek druga sezona otkako nastupa u drugom rangu i svakako da mu je jedini cilj povratak u elitno društvo Trikolora. Naime, lane su momci pod vođstvom mladog trenera Mikaela Landroa za samo tri boda ostali bez plasmana u plej-of, ali sada su ipak nešto iskusniji, a i tokom leta su se pojačali s nekoliko solidnih igrača, što je odmah rezultiralo i boljim rezultatima. Lorijan je u prvih pet kola upisao tri pobede i dva remija, što je dobar zalog za uspešnu sezonu. Takođe, u okviru Liga kupa bez većih problema eliminisali su Valensijan i Ajačio, uglavnom nastupajući sa rezervama.

Izabrane vesti

Sa druge strane, za goste iz Grenobla smo konstatovali da su pre osam sezona igrali u najjačem društvu, da bi kasnije došli čak i do četvrtog ranga. U poslednje dve godine se tim ekspresno vratio u Ligu 2, gde mu zasad dobro ide, s obzirom na to da se posle pet odigranih kola nalazi u sredini tabele. U tom periodu ostvario je dve pobede, dva remija i samo jedan poraz, ali je ispao iz Liga kupa od Meca. Zanimljivo, Grenobl je igrao 0-2 na šest proteklih duela, a na četiri od tih šest je uspeo da sačuva mrežu netaknutom.

Vreme RB Liga Meč Tip Kvota
Pon 20:45 5105 FRA 2 Lorient - Grenoble kmb 1X&0-3 1,52
Ukupna kvota1,52

FRANCUSKA 2 - 6. KOLO

Ponedeljak
20.45: (1,95) Lorijan (3,30) Grenobl (3,80)

*** kvote su podložne promenama

Foto: Action Images


tagovi

FrancuskaFrancuska 2

Izabrane vesti / Najveće kvote


Ostale vesti


Najviše komentara