
Lalatoviću je najvažnije da je Drinčić na pravoj strani
Vreme čitanja: 2min | pet. 15.02.19. | 14:24
Trener fudbalera Radničkog Nenad Lalatović dočekuje "njegov" Čukarički u prvom prolećnom kolu
Stvorio je Nenad Lalatović, kako kaže, okosnicu današnjeg Čukaričkog, ali na odlasku mu je – iščupao srce! Kada je spakovao kofere za selidbu u Niš, poveo je sa sobom Nikolu Drinčića, koji će mu biti udarna igla Radničkog u derbiju prvog prolećnog kola, upravo protiv beogradskih “brđana”.
Lalatović je uoči utakmice biranim rečima govorio o svom bivšem klubu, na najlepši način o nekadašnjim saradnicima, ali nije krio sreću što je uspeo da iz tog tima izvuče ključni šraf I odnese ga sa sobom.
“Čukarički je mnogo ozbiljan tim, radio sam tamo godinu i po dana i zajedno sa gazdom Obradovićem i sportskim direktorom Matijaševićem učestvovao u selekciji ekipe, kao što to sada radim u Radničkom sa Ivicom Tončevom i Markom Jovanovićem. Napravili smo okosnicu današnjeg Čukaričkog, a meni je mnogo važno što je iz tog tima u Radnički došao Nikola Drinčić. On je po meni jedan od najboljih igrača koje sam trenirao, a svakako najveći profesionalac”, istakao je Lalatović.
Izabrane vesti
Šef struke Nišlija opominje da je Čukarički imao izvanredne rezultate na pripremama I da u dobroj formi dolazi na “Čair”.
“Oni u pripremnom periodu nisu doživeli nijedan poraz i pokazali su da su izuzetno kvalitetna ekipa. Ali, bez obzira na to mi imamo svoj cilj i ne odstupamo od njega. Ekipa je zdrava, spremna, igraćemo u najjačem sastavu i dati sve od sebe da osvojimo tri boda pred našom publikom. Nismo mnogo menjali sastav od jesenas, doveli smo ozbiljne igrače, koji su se tokom priprema dobro uklopili u sastav i verujem da ćemo i u drugom delu sezone nastaviti da naše navijače veselimo dobrim rezultatima”, poručio je Lalatović.
Trener Radničkog je tokom priprema sve vreme uigravao istu startnu postavu, pa se očekuje se da će Radnički u subotu istrčati u sledećem sastavu: Ristić, Pankov, Crnomarković, Todorovski, Đorđević, Bondarenko, Drinčić, Kojašević, Ranđelović, Grbić, Haskić.
PAROVI, 22. kola:
Petak
17.00: (2,40) Voždovac (3,10) Napredak (2,95)
Subota
13.00: (7,75) OFK Bačka (4,20) Partizan (1,40)
14.00: (1,90) Proleter (3,30) Radnik (4,00)
14.00: (2,95) Mačva (2,95) Mladost (2,50)
15.00: (1,90) Radnički Niš (3,30) Čukarički (4,00)
16.00: (1,22) Crvena zvezda (6,00) Vojvodina (10,5)
Nedelja
14.00: (2,75) Dinamo (3,00) Spartak (2,60)
14.00: (2,20) Rad (3,10) Zemun (3,30)