
Jovančić preuzeo lidersku ulogu: Opuštanje nije dozvoljeno, još ništa nije rešeno
Vreme čitanja: 2min | uto. 15.01.19. | 15:43
"Moramo da budemo spremni za nove izazove, čeka nas se i podela bodova pred plej-of", kaže odlični vezista
Crvena zvezda je u jesenjem delu sezone dobila lidera na sredini terena u liku i delu Dušana Jovančića, od kojeg će svi, a pre svega navijači imati daleko veća očekivanja u nastavku sezone.
Nekadašnji kapiten Vojvodine, takođe je više nego spremno dočekao start zimskih priprema, a onaj bazični biće odrađen u Pafosu, gde ekipa Vladana Milojevića boravi već drugi dan.
"Bitno nam je da počnemo sa dobrim radom posle zimske pauze i da nastavimo gde smo stali, jer smo stvarno napravili dobar rezultat u prvom delu sezone. Ostvarili smo veliku bodovnu prednost u odnosu na rivale u Superligi, ali opuštanje, naravno, nije dozvoljeno", počeo je priču Jovančić.
Izabrane vesti
Odličnim partijama tokom prvog dela sezone iskusni vezista pokazao je kako može da bude i te kako važan deo Milojevićevog mozaika u pohodu na prolećne trofeje.
"Drago mi je što sam pokazao da zaslužujem da budem u Crvenoj zvezdi. Hoćemo maksimalno odgovorno i posvećeno da uđemo u drugi deo sezone kako bismo zadržali razliku ispred protivnika. Naravno, cilj je da na kraju dođemo do titule i duple krune".
Jovančić prolazi prve zimske pripreme sa crveno-belima i svestan je da je ova faza u Pafosu bitna za predstojeće izazove.
"Sve protiče odlično, imamo zaista fenomenalne uslove za rad na Kipru. Hotel je fantastičan, tu su i teretana, sauna i prateći objekti, a teren na kome smo radili u ponedeljak je takođe u odličnom stanju. Na nama je samo da vredno radimo i ispunjavamo sve zamisli stručnog štaba. Ništa nam nije teško, znamo da sada pravimo bazu kako bismo došli do uspeha i ostvarenja ciljeva na proleće. Atmosfera je prepoznatljivo dobra među nama, uvek ima šale, ali se zna kada treba da se radi".
Zvezda je odigrala čak 37 utakmica u prvom delu sezone, a u drugom ih očekuje daleko manje, ne više od 20 mečeva.
"Znamo da nema opuštanja, iako će biti manji broj utakmica u drugom delu sezone nego u prvom. Moramo da budemo spremni za nove izazove, čeka nas se i podela bodova pred plej-of. Još ništa nije rešeno, tako da apsolutno koncentrisano radimo za prolećni deo", završio je Jovančić.
Foto: FK Crvena zvezda