Ćimi Avila (©AFP)

Jedan, ali vredan: Brašanac i Osasuna na četvrtom mestu Primere (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | pon. 12.09.22. | 23:14

Almerija lak plen za goste iz Pamplone

Prvi put ove sezone našao se Darko Brašanac u startnoj postavi Osasune. Odigrao je 85 minuta protiv Almerije i pomogao svom timu da upiše novu pobedu, četvrtu u dosadašnjih pet mečeva za visoko četvrto mesto u Primeri.

Posle Sevilje (2:1), Kadiza (2:0) i Rajo Valjekana (2:1), tim iz Pamplone slavio je i u Andaluziji - 1:0 (1:0). Dovoljan je bio pogodak Ćimija Avile u 28. minutu, njegov prvi u gostima još od susreta sa Valensijom 16. aprila na Mestalji. Ujedno i za prvu pobedu Osasune na strani od tada.

Nisu uspeli Srđan Babić i njegovi saigrači, koje je bivši štoper Crvene zvezde ponovo predvodio kao kapiten, da spreče Argentinca da pogodi nakon prodora Rubena Garsije po desnoj strani. Odlično je reagovao Avila u srcu kaznenog prostora i udarcem iz trka matirao Fernanda Martineza.

Mogli su gosti još koji put da savladaju iskusnog čuvara mreže, zapravo su i uspeli u nadoknadi prvog poluvremena, ali je VAR poništio pogodak Rubena Garsije zbog igranja rukom. Prethodno je Lukas Toro uzdrmao stativu, a Ante Budimir promašio nebranjen gol sa svega par metara... I u drugom poluvremenu težište igre bilo je uglavnom na polovini Almerije, te iako su imali samo gol prednosti, fudbaleri Osasune nisu morali mnogo da strepe za konačan ishod. Odlično su izabranici Jagobe Arasatea zatvorili sve prilaze svom golu i dozvolili rivalu samo dva šuta u okvir gola. Oba je bez mnogo problema ukrotio Serhio Erera.

Pokazala je ekipa iz Pamplone da je izuzetno spremna ušla u sezonu 2021/2022, ali moraće da porati na efikasnosti ukoliko misli da zadrži visoku poziciju. Čak 15 puta šutirali su igrači Pamplone, samo jednom pogodili, a četiri puta je lopta išla u okvir gola. Dovoljno za tri boda u poslednjem meču 5. kola Primere, ali ne i protiv rivala jačih od Almerije, za koju je nove minute upisao doskorašnji đak Partizana Marko Milovanović, kog trener Rubi lagano uvodi u ritam. Ovaj put 19-godišnji napadač odigrao je osam minuta nadoknade drugog poluvremena. Probao je svojom visinom da pomogne ekipi, ipak, bez konkretnog učinka.

Definitivno je da će Almeriji ove sezone nedostajati Umar Sadik i njegovi golovi. Nažalost, visoki Nigerijac povredio se u sinoćnjem nastupu za Real Sosijedad i, kako stvari stoje, za njega je sezona već završena.