Junak: Manuel Vinchajmer

HSV izvukao džokera i zaustavio “nepobedive” Jarčeve (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 15.04.19. | 22:22

Remi u zanimljivom okršaju najboljih timova u Cvajti...

Da je svaka utakmica u Cvajti derbi sa timom iz vrha tabele HSV bi sigurno do sada već bio u Bundesligi. Ovako treba svi redom od trenera Hanesa Volfa pa do igrača da se zapitaju zašto igraju dobro protiv jačih od sebe, a gube bodove kod kuće od Darmštata, Magdeburga i ostalih manjih timova koji se bore za opstanak.

Još jedan veliki derbi ovog proleća fudbaleri sa severa Nemačke nisu izgubili, a bod protiv objektivno snažnijeg Kelna (1:1) svakako će im biti velik podstrek u završnici šampionata. Izvesno je da će ova dva tima prvi proći kroz cilj i direktno se vratiti u Bundesligu, a i ako ostane drugi, HSV će moći da se pohvali kao tim koji je neporažen u okršajima sa najboljim timom u Cvajti.

Pobeda kod kuće (1:0) i remi u gostima (1:1) uspeh je Dinosaurusa koji su destkovani uspeli da se vrate kući iz Kelna večeras sa velikim kapitalom.

Bez klasičnog centarfora, bez kapitena Hanta mučio se HSV, a najefikasniji tim u Cvajti (do ovog kola dao 74 gola) poveo na vreme preko Dominika Drekslera u 26. minutu. Ipak, propustio je Keln nekoliko prilika da dotuče rivala, umorio se sredinom drugog poluvremena i stao, a gosti su to znali da iskoriste.

Nakon inicijative uspeli su u 85. minutu da stignu do izjednačenja, a strelac je bio Manuel Vincahajmer. Dete Bajerna, nekada "novi Levandovski", dobio je priliku u finišu da pokuša da donese nešto gostima, a posle samo četiri minuta na terenu i gužve u šesnaestercu uspeo je da matira Tima Horna i postavio konačnih 1:1.

Kakav dan za prvenac i to za igrača koji je pre ovog meča ove sezone odigrao samo 23 minuta u Cvajti za HSV. Ali, mlad je tek mu je 20 godina i pokazuje potencijal...