Hamburgeru slađe parče (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 21.10.19. | 22:24

Lider odneo bod iz Bilefelda - 1:1

Treći protiv prvog na tabeli. To uglavnom ne može da bude loša utakmica. Nije bila ni ove večeri, kada je Arminija u Bilefeldu dočekala Hamburger. Mnogo borbe, mnogo vatre, ali na kraju kolač na jednake delove - 1:1.

Slađe parče pripalo je gostima, jer su pregrmeli teško gostovanje i ostali na čelu kolone. A opet, kada vodiš, a ne pobediš, ostaje mali žal... Vodio je Hamburger u ovom duelu klubova čiji su navijači u tradicionalno prijateljskim odnosima. Zato nije bilo nekog velikog pritiska s tribina već se skandiralo za oba kluba.

Snašli su se Dinosaurusi bolje u takvoj atmosferi i poveli su u 14. minutu golom Lukasa Hintersera posle velike greške domaćeg veziste Edmundsona koji mu je poklonio loptu. Međutim, podigla se Arminija u nastavku. Pokazala je zašto je izgubila samo jedan meč u sezoni do sada (nesrećno od Štutgarta).

Ofanziva se isplatila u 50. minutu, kada je Fabijan Klos izjednačio na 1:1 posle kornera. Istina, gosti će biti besni jer je korneru prethodio prekršaj nad njihovim desnim bekom Vagnomanom koji glavni arbitar nije sankcionisao.

Isti igrač promašio je posle toga još dve velike prilike da donese potpuni preokret, ali su dobru šansu imali i gosti u finišu da odnesu ceo plen. Volej je uhvatio Džeremi Dudzjak u 86. minutu, a lopta je pogodila prečku.

NEMAČKA 2 - 10. kolo

Grojter Firt - Dinamo Drezden 2:0 (2:0)
/Keita Ruel 7, 38/

Aue - Nirnberg 4:3 (0:0)
/Nazarov 62. penal, Hohštajdt 75, Mihojević 87, Kruger 90+4 - Frej 51, Gajs 78, Berens 90+2. penal/

Jan Regenzburg - Sandhauzen 1:0 (0:0)