Gudeljova bomba Krstajiću kao podsetnik (VIDEO)
Vreme čitanja: 1min | sre. 14.03.18. | 18:36
Fenomenalan gol srpskog vezista u Azijskoj ligi šampiona
Kod Slavoljuba Muslina je bio standardan, ali Nemanje Gudelja nije bilo na poslednjem spisku Mladena Krstajića, pošto su na njegovoj poziciji prednost dobili Nemanja Matić, Luka Milivojević i Marko Grujić. Međutim, Gudelj se u Azijskoj ligi šampiona potrudio da Krstajića podseti da nije zaboravio da igra fudbal. U sudaru sa korejskim Čedžu junajtedom prvenac 26-godišnjeg veziste u dresu najvećeg kineskog kluba Guangdžou Evergrandea.
I to kakav! Brazilac Alan mu je ostavio loptu, a Gudelj raspalio svom silinom i nepogrešivo gađao u sam rogalj protivničkog gola. Parada protivničkog golmana poslužile je samo kao ukras. Neodbranjivo je bilo.
Izabrane vesti
Na kraju, Alan se i sam upisao u listu strelaca, pa je Guandžou slavio sa 2:0 i bez većih problema sačuvao prvo mesto na tabeli Grupe G, ispred Burirama sa Tajlanda, japanske Serezo Osake i Čedžua.
Tek da podsetimo, Gudelj je u Evergrande stigao kao zamena za Paulinja, koji je otišao u Barselonu, i uz Alana i još jednog Brazilca Rikarda Gularta momentalno zauzeo mesto u startnih 11.
Azijska Liga šampiona:
Čedžu junajted - Guangdžou Evergrande 0:2 (0:2)
/Gudelj 27, Alan 37/
Serezo Osaka - Buriram junajted 2:2 (0:1)
/Dong-Hjun 65, Sujgmoto 88 - Dong-Hjun 11ag, Diogo 71/
(FOTO: Star Sport)