Korentin Toliso
Korentin Toliso

Drugoligaš zapretio, Mbape spasio obraz Francuza! Mendi, Sidibe i Matuidi vise za mesto u 11 (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 09.06.18. | 23:01

U Lionu 1:1

Amerikanci su branili prava pripadnika LBGT populacije i dresovima u duginim bojima borili se protiv homofobije u fudbalu. Kilijan Mbape je branio obraz francuskog fudbala i golom u 78. minutu utakmice spasio čast galskih Petlova. Jer ma koliko rezultat nije najvažniji u prijateljskim susretima nikako ne bi bilo dobro da je četa Didijea Dešana u generalnoj probi za Svetsko prvenstvo izgubila od selekcije SAD. Na kraju, u Lionu 1:1 pred odlazak evropskog viceprvaka u Rusiju.

Jesu Francuzi, naravno da jesu, bili ti koji su diktirali ritam utakmice, ali ta postava iz prvog poluremena, a ona je još pre mnogo meseci projektovana u startnu za Mundijal, nije bila previše ubedljiva u napadu. Posebno zato je Antoan Grizman imao očajno veče.

Izabrane vesti

I da sve bude još gore, minut pre isteka prvog poluvremena, neverovatno lako je ispala odbrana Francuza, užasna reakcija potom Đibrila Sidibea, za kraj i neuverljiva intervencija Uga Lorisa kome je lopta posle šuta Džulijana Grina, napadača nemačkog drugoligaša Grojter Firta, prošla ispod ruke. Bio je to prvi gol koji su Amerikanci dali Francuzima. Istina, nisu se ni previše puta sastajali. Ovaj duel u Lionu bio im je četvrti megdan.

U nastavku se međutim situacija popravila za domaćine. Pre svega zato što je Dešan iz igre izveo Benžamina Mendija, Bleza Matuidija i Đibrila Sidibea, a na njihova mesta uveo Lukasa Ernandeza, Korentina Tolisoa i Benžamina Pavara. Nije samo do večerašnje utakmice, ova trojica poslednje pobrojanih već nekoliko meseci pružaju mnogo uverljivije partije od Mendija, Matuidija i Sidibea, koji bi zaista trebalo da se zabrinu za mesto u startnih 11.

Na kraju, baš su Korentin Toliso i Benžamin Pavar kreirali akciju posle koje je Mbape izjednačio rezultat na 1:1 s tim da su u samom finišu Francuzi mogli i do potpunog preokreta.

Sad samo da i Dešan prizna ono što su svi već videli u nedeljama iza nas. Mendi se još nije sasvim oporavio od povrede, Toliso je koristniji od Matuidija, a i Pavar polako gazi Sidibea. I biće onda mnogo bolje za sve u Francuskoj. Bilo kako, ne uliva ovo poverenje. Moralo bi s obzirom na kvalitet reprezentacije sve da izgleda mnogo ubedljivije.

MEĐUNARODNE PRIJATELJSKE UTAKMICE:

Letonija - Azerbejdžan 1:3 (0:1)
Mađarska - Australija 1:2 (0:0)
Estonija - Maroko 1:3 (0:2)
Finska - Belorusija 2:0 (1:0)
Srbija - Bolivija 5:1 (4:0)
Švedska – Peru 0:0
Danska – Meksiko 2:0 (0:0)
Španija – Tunis 1:0 (0:0)
Francuska – SAD 1:1 (0:1)

(FOTO: Action Images)


tagovi

Rusija2018reprezentacija SADFudbalska reprezentacija Francuske

Izabrane vesti / Najveće kvote


Ostale vesti


Najviše komentara