
Čovek za Rusiju - Aleksandar Pešić
Vreme čitanja: 2min | pon. 19.02.18. | 09:21
„Možda ću opet pogoditi, bilo bi lepo“, poručuje najbolji strelac Superlige
Crvena zvezda se navikava na život bez Gelora Kange, a na megdan Armiji moraće i bez najboljeg strelca Ričmonda Boaćija. Povreda lista onemogućila je reprezentativca Gane da pokaže šta i koliko može u sudaru sa Berezuckim i Ignaševičem.
Trener Crvene zvezde Vladan Milojević teško da očajava zbog turobne vesti, tim pre što je samopouzdanje golovima protiv Javora podigrao Aleksandar Pešića. Sa dva pogotka u mreži Đogatovića, popularni Šilja je pokazao da bi mogao da bude ozbiljan adut za Rusiju. Tamo je već tresao mreže. Bio je avgust 2017. godine kada je odlično reagovao na pas Milića i Zvezdu uveo u dozvoljeni minus protiv Krasnodara.
„Možda ću opet pogoditi, bilo bi lepo. Nekad dođe gol sam po sebi. Nema pravila. Rezultat iz Beograda je povoljan po nas, ali dajemo njima prednost. Igraju na domaćem terenu, duže su u Evropi i znaju kako se igraju ovakvi mečevi. Sa druge strane, pokazali smo i mi da umemo u nokaut utakmicama i da umemo da pronađemo put za prolaz, da je drugačije ne bi nas ni bilo u nokaut fazi“, poručio je Aleksandar Pešić u razgovoru za Sportski Žurnal.
Izabrane vesti
Dupla nula u beogradskom meču stavilla je pod veliki pritisak ekipu Viktora Gonačarenka. Međutim, nije to ništa novo za skupocene Armejce.
„Kod nas se fudbal doživljava stresnije nego tamo. Ovo je u suštini igra, ko napravi bolji rezultat ide dalje. Znam po pričama o ruskom karakteru da ovaj duel neće da prihvate kao biti ili ne biti meč. Velika imena imaju u timu. Navikli su da budu pod pritiskom“.
Mogao je najbolji strelac prvenstva da oseti snagu poslednjeg reda CSKA.
„Iskusni su, dobro stoje na terenu i postavljaju se. Vidi se da imaju mnogo utakmica u nogama. Pomisliš da ima prostora, a uvek su tu. CSKA je najbolja ruska ekipa koja igra na rezultat“.
CSKA nije uspeo da postigne gol na prijateljskoj proveri sa danskim drugoligašem. Možda je to nagoveštaj da Viktor Gonačrenko još nije našao pravu formu.
„Ispratio sam rezultat, kao i da nisu imali punu minutažu glavni igrači. Mi smo pobedili, oni odigrali nerešeno. Neka i to bude znak da ćemo proći“, jasan je Pešić.