(©Reuters)

Čelsi se muči i protiv desetorice: Maunt sačuvao Lampardovu glavu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 16.01.21. | 20:36

Plavci u 19. kolu upisali minimalnu pobedu (1:0) nad gradskim rivalom

Pobeda na Krejven Kotidžu predstavljala je imperativ za uzdrmani Čelsi, a iako su Plavci uspeli da odnesu ceo plen (1:0) sa gostovanja povratniku u Premijer ligu, susret 19. kola potvrdio je da u redovima ekipe Frenka Lamparda još ne funkcioniše sve idealno.

Agonija Čelsija trajala je 78 minuta iako je gostima posao olakšao Robinson grubim prekršajem u 44. minutu zbog kojeg je kažnjen direktnim crvenim kartonom. Ipak, susret koji je u delu ostrvskih medija okarakterisan kao možda i poslednji za Lamparda na klupi Plavaca ukoliko prospe nove bodove, rešio je Mejson Maunt koji je u srcu šesnaesterca dočekao odbijenu loptu posle intervencije Areole i pogotkom doneo veliko olakšanje gostima.

Mogao je Čelsi znatno ranije da trasira put ka pobedi i to upravo preko Maunta koji je u 25. minutu uputio odličan udarac, ali je pogodio prečku.

U 41. minutu odgovorio je Kavaleiro koji je na dodavanje Tetea poslao loptu pored desne stative. Pokušaj Portugalca ispostavio se i kao jedina prava pretnja domaćina koji je tri minuta kasnije posle vrlo grubog starta Robinsona nad Aspilikuetom ostao sa igračem manje te je bio primoran da se fokusira na defanzivu.

Brojčana prednost nije bila dovoljna Čelsiju da u ranoj fazi drugog poluvremena probije bedem domaćina, te je Lampard kako je vreme odmicalo šansu ukazao Abrahamu, Verneru i Hadson-Odoiju. Upravo Abraham je u 66. minutu imao najbolju priliku, ali je sa oko 10 metara glavom gađao u Areolu. Rasplet londonskog duela iz perspektive gostiju sve je više opdsećao na susrete sa Aston Vilom, Vest Hemom, Vulvsima, Evertonom... Međutim, novu bruku tima koji se letos skupo pojačao sprečio je Maunt.

Pritisak Plavaca je konačno urodio plodom u 78. minutu te je Čelsi stigao do osme ovosezonske pobede uz po pet remija i poraza. Fulam je porazom na svom terenu prekinuo niz od pet remija i tako sebi dodatno otežao posao u borbi za opstanak.