Boaći i drugovi u naletu, umorna Šenhua bez povređenog Martinsa

Vreme čitanja: 2min | ned. 22.04.18. | 09:54

Nekadašnji napadač Intera i Njukasla zadobio je tešku povredu zadnje lože u Azijskoj ligi šampiona

Dragan Stojković Piksi nikako da izađe iz krize sa Guangdžouom R&F, ali Đengsu za koji odnedavno nastupa Ričmond Boaći dobro je ušao u novu sezonu kineske Superlige. Tim iz Nankinga nakon šest kola ima 11 bodova uz skor od tri trijumfa, dva remija i jednog poraza. 

Ništa nije slutilo na ovako solidan početak. Osim rezultatske krize nije bilo sjajno ni van terena. Promene, svađe, previranja... Fabio Kapelo - inače primao 10.000.000 evra po sezoni - više nije trener Đengsua, a klub je zbog nedovoljnih ovlašćenja prilikom transfera napustio i sada već bivši koordinator između Đengsua i Intera Valter SabatiniBoaći je nakon povrede konačno zaigrao za svoj novi klub i već na debiju uspeo da se upiše u strelce. Gol je postigao i u prošlom kolu protiv Tjenđin Kvanžana. Novi šef stručnog štaba Đengsua je Rumun Kozmin Olariju. Reč je o treneru koji je prethodne četiri godine radio u Al Šababu, a bio je i šampion Rumunije sa Steauom 2006. godine. Pored Boaćija, za Đengsu nastupaju još trojica poznatih igrača - nekadašnji štoper Milana Gabrijel Paleta te bivši igrači Čelsija i Šahtjora Ramires i Aleks Tešeira.

Izabrane vesti

Đengsu u sedmom kolu ukršta koplja sa Šangaj Šenhuom, koji je, takođe, dobro ušao u novu sezonu i na kontu ima isti broj bodova kao današnji domaćin. Jedan od najzaslužnijih za dobre rezultate gostiju je veteran Obafemi Martins. Ipak, Nigerijac neće zaigrati protiv Đengsua zbog teškog pucanja zadnje lože. Nekadašnji napadač Intera i Njukasla povredio se na meču sa Kašimom u Ligi šampiona i odsustvovaće sa terena šest do sedam meseci. Šangaj je donedavno igrao elitno azijsko takmičenje te nije isključeno da domaći iskoriste umor gostiju. Igrao, jer je završio na poslednjem mestu Grupe H, ali ne može se reći da se obrukao (osvojio pet bodova), uprkos tome što nije upisao pobedu. 

Kada je reč o današnjem susretu, možda bi najbolje bilo tipovati golove jer su i jedni i drugi u usponu forme i teško je odrediti favorita. Đengsu je u seriji od tri utakmice bez poraza (dve pobede i remi), Šangaj je vezao šest mečeva bez izgubljene utakmice i ume da bude nezgodan na strani, no Martinsov izostanak mogao bi negativno da se odrazi na Šenhuine ambicije. I jedni i drugi znaju da se raspucaju, ali i zataje sa golovima, ali činjenica da je na četiri od pet proteklih dvoboja ovih timova zaokružen tip 4+ prosto nas vuče da vam predložimo vatromet golova. E sad, da li GG, GG3+, 3+, 4+ ostavljamo vama da odlučite. 

 

Vreme RB Liga Meč Tip Kvota
Ned 12:00 4746 KIN 1 Jiangsu - Shanghai Shenhua ug 4+ 2,50
Ukupna kvota2,50

KINA 1 - 7. KOLO

Petak
Henan - Čungking 0:2 (0:1)

Subota
Hebei - Peking Ženhe 0:0
Guejdžou - Čangčuen 2:5 (1:3)
Guangdžou R&F - Šandung 2:4 (1:0)

Nedelja
09.30: (3,20) Dalijan (3,30) Tjenđin Kuandžan (2,15)
12.00: (1,85) Đengsu (3,45) Šangaj Šenhua (4,00)
13.35: (2,45) Peking Guan (3,25) Guangdžou (2,75)
14.00: (1,22) Šangaj SIPG (6,25) Tjenđin Teda (10,0)

*** kvote su podložne promenama

Foto: FK Crvena zvezda


tagovi

Kina 1

Izabrane vesti / Najveće kvote


Ostale vesti


Najviše komentara