Pogodak igrača Astre

Astra pobedila posle mesec dana

Vreme čitanja: 1min | pon. 15.04.19. | 21:55

Sepsi ostaje bez trijumfa posle pet kola u plej-ofu

Astra Đurđu je upisala premijernu pobedu u plej-ofu rumunskog šampionata i to na gostovanju protiv Sepsija od 1:0.

Jedini pogodak na meču odigranom pred samo 2.500 gledalaca dao je Francuz Majk Sestor i to u 88. minutu posle kornera i gužve u petercu domaćina kada je bio najsnalažljiviji.

Generalno, zanimljiv duel odigrali su ovi rivali, a već na početku propustili su po jednu izglednu priliku. Astra je mogla do vođstva i u 33. minutu, ali je Jovanovići izblokirao udarac Mozesa faktički na gol-liniji. Šest minuta kasnije dobru šansu na drugoj strani propustio je i Karnitski koji je šutirao sa preko 30 metara, ali se istakao i golman gostiju Lazar.

Jedini detalj vredan pomena u drugom poluvremenu bio je već opisani pobedonosni pogodak za Astru koji je Sepsi ostavio na začelju plej-ofa kao jedini tim bez trijumfa u doigravanju u Ligi 1.