""

Zeleni uragan u derbiju Rone posle 20 godina! Lion ponižen, Biševac očajan (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 30.11.14. | 23:14

U velikom regionalnom derbiju Sent Etjen razbio najvećeg rivala na domaćem terenu prvi put posle 1994. godine

Pobeda kakvu je Sent Etjen čekao 20 godina! Pobeda koja najviše znači navijačima najtrofejnijeg francuskog prvaka! Desetostruki šampion Francuske je u derbiju Rone razbio najvećeg rivala Lion sa 3:0 što je prva pobeda Zelenih na svom stadionu protiv ljutog protivnika posle 1994. godine.

Teško je neko mogao da pretpostavi ovakav epilog. Pogotovo zbog forme u kojoj se dva tima nalaze. Sent Etjen je dočekao utakmicu bez pobede u poslednja tri kola, a u prethodnih 19 mečeva nije postigao više od jednog gola. Lion je sa druge strane došao u sjajnoj formi sa nizom od 11 mečeva bez poraza i šest pobeda u minulih sedam mečeva.

Ipak, fantastična podrška sa tribina i veliki rivalitet sa Lavovima sa Žerlana pogurali su fudbalere Sent Etjena ka najboljoj partiji sezone i ubedljivom trijumfu nad najvećim rivalom.

Senegalski defanzivac Mustafa Sal je najavio žurku na stadionu Žofroa Gišar kada je posle kornera u 17. minutu zakucao loptu u mrežu gostiju i na najlepši način proslavio rođendan. U 40. minutu se u strelce upisao i holandski napadač Riki van Volfsfinkel. On je sam završio posao posle prodora i asistencije Gradela kojim je prethodila velika greška srpskog defanzivca Milana Biševca. Poptuni debakl Liona je zaokružio Koad koji je između Žalea i Biševca pronašao pukotinu u odbrani gostiju i pogodio bliži ugao loše postavljenog Lopeša.