""

Valjevci se ne predaju: Metalac došao do šeste pobede u ABA ligi

Vreme čitanja: 2min | pon. 29.12.14. | 22:20

Sve je rešeno u poslednjoj četvrtini koju je domaća ekipa dobila sa 26:15

Metalac iz Valjeva je još jednom pokazao da je najprijatnije iznenađenje u ovoj sezoni ABA lige (pored Mege) pobedivši Solnok i izjednačivši se sa njima na tabeli sa šest pobeda i devet poraza. Rezultat je bio 72:65 (11:16, 18:13, 17:21, 26:15).

Meč su bolje otvorili gosti, pa su prvu četvrtinu rešili u svoju korist. Kako to obično i biva kada igra Solnok, u prvom poluvremenu je viđeno samo 58 poena, po 29 na obe strane, pošto je Metalac drugu četvrtinu rešio u svoju korist, kada su se istakli Otašević, Malešević i Jevtović.

Verovatno je odlučujući momenat na meču bila trojka koju je postigao Majstorović pri rezultatu 64:59, jer se tada Metalac odlepio na maksimalnih +8, koje su posle lako i sačuvali.

Najbolji u valjevskoj ekipi bili su Marko Jošilo sa 14 poena i pet skokova i Nikola Malešević sa 13 poena, sedam uhvaćenih lopti i pet asistencija. U poraženom timu su dobru partiju imali Vojvoda i Gipson, sa 18, odnosno 20 postignutih poena. Ostali im se i nisu baš pridružili.

/Krstić 20, Bojić 15 - Ivanov 20, Simeonov 18/

Metalac - Solnok 72:65 (11:16, 18:13, 17:21, 26:15)
/Jošilo 14, Malešević 13 - Vojvoda 18, Gipson 20/

Tabela: Crvena zvezda 15-0, Budućnost 12-3, Cedevita 11-4, Olimpija, Partizan i Cibona 8-7, Zadar i Mega Leks 7-8, Krka 6-9. Solnok 6-9 i Metalac 6-9, MZT i Igokea 5-10, Levski 1-14.

(FOTO: MNPressphoto)