"Duško Tošić"

Tošiću i Raći ne pomaže novi trener: Genčler na nuli protiv fenjeraša

Vreme čitanja: 2min | pon. 20.10.14. | 19:47

Tošić i Raća nisu uspeli da poraze poslednjeplasirani Erčijes, Neca Tomić i Lola Smiljanić bez minuta....

Duško Tošić

Duško Tošić i Radosav Petrović su uzeli samo bod fenjerašu! Novi trener Irfan Buz nije uspeo da razmrda ekipu, te Genčlerbirligi nije uspeo da pobedi poslednjeplasirani Erčije pred svojim navijačima- 0:0.

Genčler je promenio trenera pre dva kola i od tada nastavljaju sa pomenljivim partijama. Novi šef struke Irfan Buz debitovao je pobedom nad Balikesirom i to pred domaćim navijačima, ali se Sivas potrudio da njegovi prvi dani na klupi ’’srpskog’’ kluba u turskoj Superligi ne budu idealni.

Duško Tošić odigrao je svih 90 minuta i uspeo je da sačuva mrežu svog tima, zaradivši pritom žuti karton. Raća Petrović ušao je u igru u 43. minutu kao zamena za povređenog Žan-Žak Gosoa, dobro je obavio defanzivne zadatke, ali nije uspeo da doprinese igri svog tima na polovini rivala. Nemanja Tomić bio je na klupi i nije dobio priliku da zaigra, dok se Milan Lola Smiljanić  nije našao ni među 18 igrača u protokolu.

Neuspeh Genčlera ne ide na ruku treneru Buzu pogotovu ako se ima u vidu da sledeće subote taj klub gostuje Fenerbahčeu i teško da u tom duelu mogu računati na bodove.

U poslednjoj utakmici šestog kola, Rize i Balikešir su podelili bodove. Iako je Rize bio mnogo bolji rival sa znatno više šuteva (21-8), gosti su uspeli da odnesu bodove sa Jeni Rize Šehir stadiona.