"Guideti"
"Guideti"

Spektakl sa šest golova na Seltik parku: Guideti zaustavio Inter u 93. minutu! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | čet. 19.02.15. | 23:08

Neroazuri vodili sa 2:0 i 3:2, ali im to nije bilo dovoljno za pobedu (3:3). Fjorentina zadovoljna napustila Vajt Hart Lejn (1:1), Gengan sa dva igrača manje do preokreta protiv Dinamo Kijeva (2:1), Žuta podmornica slavila protiv Salcburga (2:1)

Guideti

Kada se sagleda posle prvih mečeva 1/16 finala Lige Evrope Italijani mogu da budu u potpunosti zadovoljni, pošto ni jedan od njihovih pet timova danas nije osetio gorčinu poraza. Inter je napravio mali korak ka osmini finala, ali je u Glazgovu ostao bez pobede u 93. minutu, kada je Džon Guideti majstorskom reakcijom postavio konačan rezultat meča – 3:3. Dosta razloga za zadovoljstvo ima i Fjorentina, koja je na Vajt Hart Lejnu remizirala sa domaćim Totenhemom i sa blagom prednošću čeka revanš u Firenci (1:1).

Dvostruki strelac za Inter i verovatno najbolji igrač u gostujućem timu bio je lukavi Rodrigo Palasio, koji je postigao dva pogotka za svoj tim, ali to na kraju nije bilo dovoljno za pobedu.

Zaboravljeni Roberto Soldado bio je strelac fenomenalnog vodećeg gola za Pevce na Vajt Hart Lejnu u šestom minutu. On je loptu nakon kornera Paulinja uhvatio direktno na volej i poslao je iza leđa skamenjenog Tatarušanua, ali je taj pogodak u 36. minutu poništio snalažljivi Hose Basanta.

Viljareal se pošteno namučio, ali je ipak uspeo da dođe do prednosti protiv austrijskog Salcburga (2:1).

Uče je domaće na Madrigalu doveo u vođstvo još u 32. minutu, dok je izjenačenje gostima na samom startu drugog poluvremena doneo Sorijano sa bele tačke. Ipak, Žuta podmornica je uspela još jednom da „izroni“ kada je to bilo najpotrebnije, pa je u 54. minutu Denis Čerišev nakon odlične kombinacije sa Vijetom postavio konačan rezultat ovog meča.