""

Roma rafalno i sa šarenim sastavom, dva komada Džeka, debi Šika (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 16.09.17. | 22:35

Asistencija Kolarova

Kao što se i očekivalo, Roma je imala lak posao protiv Verone i iskoristila je zicer protiv novajlije u ligi - 3:0.

Iako je Romin trener Di Frančesko rešio da odmori neke bitne prvotimce poput Strotmana, Defrela, Perotija, Peresa i Žezusa, to nije bio problem da se rutinski savlada Verona koja je u prva tri kola pokazala da nije materijal za Seriju A i da bi ekspresno opet mogla među drugoligaše.

Šansu su u startnih 11 dobili El Šaravi, Facio, Florenci i novajlije Pelegrini i Under. I upravo je El Šaravi posle dvadesetak minuta igre nesebično poslužio Najnoglana kojem je ostao lakši deo posla da zatrese mrežu Verone.

Već u 34. minutu je bilo 2:0. Ovoga puta je Florenci idealno centrirao sa desnog krila, a Edinu Džeku je ostalo samo da se pokloni na petercu i da glavom rutinski pošalje loptu u mrežu.

Nastavila je Roma da napada i preti, a gosti su bili samo nemi posmatrači situacije. Novi gol u mreži Verone je viđen posle sat vremena igre. Kolarov je probio levoj strani i poslao oštar centaršut na peterac gde je opet na pravom mestu bio Džeko i postigao je drugi gol na meču.

Verona je posle toga ostala i sa igračem manje, a kako je igrala čak može da bude zadovoljna i sa porazom od tri gola razlike. Vredi istaći da je šansu da debituje dobilo i najskuplje pojačanje u istoriji rimskog kluba - Patrik Šik. On je u igru ušao u 75. minutu.