""

Nova muka za Partizan – proigrao je i AZ Alkmar (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 08.11.15. | 18:57

Rival crno-belih u Ligi Evrope zabeležio prvu prvenstvenu pobedu od 4. oktobra

Fudbaleri holandskog AZ Alkmara pobedili su večeras u gostima ekipu Vitesea sa 2:0 utakmici 12. kola holandske Eredivizije, što im je prvo slavlje u šampionatu od 4. oktobra.

AZ je tako još jedan protivnik Partizana u Ligi Evrope koji je proigrao u poslednje vreme počeo da pronalazi formu. Pre Holanđana, to je pošlo za rukom Augzburgu i Atletik Bilbao.

Nije baš tim iz Alkmara došao do trijumfa lako kao što to možda pokazuje večerašnji rezultat. Tek u finišu utakmice, doduše u razmaku od samo tri minuta, gosti su postigli golove.

Prvo je Vinsent Jansen u 75. minutu zatresao mrežu Vitesea i najavio trijumf gostiju, a onda je u 78. konačan rezultat postavio Markus Henriksen.

Bivši kapiten Čukaričkog Rajko Brežančić igrao je od 41. minuta, kada je u timu AZ-a zamenio Hapsa.