""
""

Lilu se sastavili prokletstvo i loša forma, preporođeni Van Volfsfinkel pogodio i protiv Monaka (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 09.11.14. | 19:11

Ni posle 48 godina, Lil nije pobedio u Remsu. Srećan gola Traorea nije pomogao Kneževima

Lilu je danas jednostavno bilo suđeno da izgubi u Remsu. Popularni Mastifi su u očajnoj formi u poslednje vreme, a na sve to se nadovezalo i svojevrsno prokletstvo koje ih prati na stadionu “Ogist Delon”. Naime, Lil nije salvio u Remsu još od 1966. godine. Serija se nastavila i danas, pošto je domaći tim slavio sa 2:0.

Lil zaista igra loše i ovo mu je bio četvrti poraz u poslednjih pet prvenstvenih mečeva. Čak je pobeda Remsa mogla da bude i ubedljivija, ali je na golu Lila blistao nigerijski čuvar mreže Vinsent Enjema. Sve je naopako za goste krenulo u 24. minutu kada je Koršija skrivio penal i crveni karton. Mukanđo je bio precizan sa bele tačke, a Mandi je desetak minuta kasnije postavio konačnih 2:0 udarcem glavom posle kornera. Njegov četvrti pogodak u sezoni i sva četiri je postigao na isti način! Do kraja je Enjema sprečio katastrofu ekipe Renea Žirara kojem se opasno drma klupa…

Derbi dana su odigrali Sent Etjen i Monako, a meč je završen bez pobednika - 1:1. Monako je poveo prilično srećnim golom Traorea kada je Senegalac u Inzagijevom stilu skrenuo loptu u mrežu posle udarca Tulalana. Ipak, vođstvo nisu sačuvali i nisu uspeli da prestignu Sent Etjen na tabeli. Radost domaćim navijačima je doneo Riki van Volsfinkel koji u Sent Etjenu igrao kao preporođen. Holanđanin je od poslednjih sedam golova Sent Etjena u čak pet imao ulogu asistenta ili strelca.

Sent Etjen je u nastavku dominirao, a kada je Bakajoko dobio crveni karton na 20 minuta do kraja meča, Monako se u potpunosti opredelio za odbranu sopstvenog gola i ipak uspeo da sačuva bod.