Lev Kornjejev (Foto: TAS)

Dve medalje za srpske tekvondiste na prvenstvu Evrope u Beogradu

Vreme čitanja: 1min | sub. 11.05.24. | 00:40

Srebrom se okitio Lev Kornjejev, a bronzom Andrea Bokan

Stigle su medalje za Srbiju na Evropskom prvenstvu u tekvondu koje se ovih dana održava u Hali 1 Beogradskog sajma. Na pobedničkom podijumu su se našli Lev Kornjejev i Andrea Bokan koji su osvojili srebrno, odnoso bronzano odličje u svojim kategorijama.

Naturalizovani Rus je završio na drugom mestu u kategoriji do 58 kilograma, a na putu do finala savladao je Ukrajinca Vladislava Funkendorfa sa 2:0, potom u četvrtfinalu Grka Dionisisa Rapsomanikisa istim rezultatom da bi u polufinalu bio bolji od španskog takmičara Adriana Visentea Junta takođe sa 2:0 u rundama. Ipak, u borbi za najsjajnije odličje je posle snažnog otpora izgubio od aktuelnog olimpijskog i svetskog prvaka, Italijana Vita Del Akvila sa 2:1.

Što se tiče Bokanove, ona je bila treća u neolimpijskoj kategoriji do 53 kilograma. Poražena je u polufinalu od Ruskinje Tatjane Minine sa 2:0, a pre toga je redom pobedila predstavnice Velike Britanije Tejgan Smit (2:0) i Mađarske Luke Patakfalvi (2:1).

Od ostalih naših takmičara, Miloš Golubović (do 87 kg) je poražen u prvom kolu od Iranca Farzada Mansurija sa 2:0.

Šampionat Starog kontinenta traje do 12. maja.