©AFP

Kako je Suvon ubio samog sebe (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 17.05.20. | 13:47

Posle 2:0 poklonio pobedu Ulsanu

Samoubistvo iz zasede! Jeste da je logički nemoguće, ali teško je drugim rečima objasniti kako je Suvon ubio samog sebe posle vođstva od 2:0 i poklonio pobedu Ulsanu – 2:3.

Suvon je vodio 1:0 na poluvremenu golom Ko Sunga, da bi bosanski internacionalac Krpić povisio na 2:0 samo što je počeo drugi deo meča. Većina bi pomislila da će taj šok, primljen gol čim se izašlo iz svlačionice, dotući Ulsan. Ali, izgleda da je ovaj tim zaista od šampionskog materijala.

Najbolji strelac lige, brazilski veteran Žunior Negao najpre je smanjio na 2:1 u 54. minutu posle solo prodora kroz odbranu domaćih, a ni golman Suvona nije najbolje reagovao. A, onda potpuni cirkus.

Najpre je štoper Suvona grudima spustio loptu na svoj peterac, na izvol’te Kim In Sungu, koji je zakucao fudbal u mrežu za 2:2. I onda, vrhunac. Ponovo je Negao bio u centru pažnje, šutirao je iz slobodnog udarca sa 30 metara, a golman Suvona je napravio početničku grešku, uhvaćen je na pogrešnoj nozi i lopta je maltene po sredini gola završila u mreži – 3:2.

Velika pobeda Ulsana kojom je ostao na čelu kolone.

Do prve pobede u sezoni došao je Seul. Nije bilo lako, dobro se držao Gavngđu pred praznim tribinama u glavnom gradu Koreje, ali projektil Han Čana u 65. minutu pocepao je mrežu gostiju i doneo prva tri boda klubu iz prestonice.

JUŽNA KOREJA 1 – 2. KOLO

Sangju Sangmu - Gangvon 2:0